Rohelise Tee Õhtu: Vabakaubanduse hind/Green Drinks: The price of free trade

Millised on tegelikult EL-USA vabakaubanduslepingu ehk TTIP mõjud meie tervisele ja keskkonnale? Ja kuidas üks kaubanduslepe neid üldsegi mõjutada saab? Kui keegi üldse sellele hästi vastata oskab, siis jurist, kes on harjunud lugema ja tõlgendama keerulisi õigustekste (mida see kokkulepe kindlasti on). Seekordsel Rohelise Tee Õhtul selgitab Siim Vahtrus Keskonnaõiguse Keskusest, kuidas üht sellist suurt kaubanduslepet tehakse, mis on välisinvestorite kaitse ja mis on selles läänelike õiguste vastast, mis peitub sõnaühendi “regulatiivne koostöö” taga ja millised on ELi ja USA põhimõttelised erinevused toiduohutuses, kemikaalide ja geneetiliselt muundatud organismide lubamises.

Hiljuti ilmus Keskkonnaõiguse Keskuse analüüsi EL-USA vabakaubandusleppest, kus just nendele küsimustele vastused leiti. Kokkuvõtvalt leidub leppes vastuolusid läänelike õiguspõhimõtetega ja pikemas plaanis võivad leppe tagajärjel tõenäoliselt alaneda ELi standardid kemikaali- ja toiduohutuses ning samuti geneetiliselt muundatud organismide (GMOde) lubamises. Analüüsist loe lähemalt: www.roheline.ee/analuus

See on ideaalne võimalus TTIP leppest rohkem teada saada usaldusväärsest allikast ja arusaadavas keeles, samal ajal mõnusas õhkkonnas teed juues ja kaasa arutledes. Tule kuulama ja küsima, mis selle suure ja olulise leppe sees peitub!

In English:
Siim Vahtrus from Estonian Environmental Law Centre talks about TTIP and its’ impact on our health and environment. He is based on recently published analysis from Estonian Environmental Law Centre, which found that TTIP has conflicts with rights and in a long run it probably lowers our standards for GMOs, food safety and environmental protection.

View online : http://www.roheline.ee/organisatsio...

  • label pays : Estonia
  • label intitule lieu ville : Tartu
  • label intitule lieu emplacement : Lille 10, Tartu Loodusmaja
  • label date : 14 October 2015 18:00